GIODO publikuje - "Wykonywanie obowiązków ABI, przyszłego inspektora ochrony danych..."

Obywatele!

Dzisiaj (ale mam dobry timing!) na swojej stronie GIODO opublikował artykuł:

Mając świadomość, że fachowa wiedza inspektorów ochrony danych, przekładająca się na konkretne umiejętności praktyczne, jest fundamentem, na którym zbudować można w danej organizacji system skutecznej ochrony danych osobowych, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) przygotował specjalną publikację „Wykonywanie obowiązków ABI, przyszłego inspektora ochrony danych, w świetle ogólnego rozporządzenia o ochronie danych”.

Przedstawia ona istotę unijnej reformy prawa ochrony danych osobowych, w tym podstawowe pojęcia i zasady określone w rozporządzeniu ogólnym. Opisuje, jak w tym świetle oraz w kontekście nowych zadań administratorów danych kształtować się będzie wykonywanie obowiązków inspektora ochrony danych. Które z obowiązków związanych z ochroną danych ciążą wyłącznie na administratorze, a w realizacji których wspierać może go inspektor ochrony danych.

Co ciekawe tytuł wydaje się sugerować, że będzie tylko o ABI czy inspektorze, ale to jest dla niepoznaki - publikacja przedstawia szeroko rozumiana istotę unijnej reformy prawa. Zawsze warto przeczytać, chociaż nie byłbym sobą, gdybym nie rekomendował przy tej okazji poradnika własnej produkcji :-)

Udanej lektury!

PS. Zauwazyliście, że strona GIODO teraz jest czerwonawa, zamiast pomarańczowa?